Főmenü
Misszió
Rólunk
Ki olvas minket?
Oldalainkat 500 vendég és 0 tag böngészi
Több mint száz civil szervezet tiltakozik a törvény ellen
Közös közleményben tiltakozik több mint száz civil szervezet a szuverenitásvédelmi törvény bevezetése ellen. Köztük olyan szervezetek, mint az Amnesty International Magyarország, a Civil Közoktatási Platform (CKP), a Magyar Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ). „Az az ország, ahol az emberek nem képviselhetik a saját érdekeiket, nem demokrácia. Ahol a civil szervezetek nem működhetnek szabadon, ott nem érvényesülnek legalapvetőbb jogaink. Ahol az állampolgárokat külföldi érdekek kiszolgálásával vádolják meg, ha elmondják a közügyekről a véleményüket, ott nincs szabadság” – írják a petíciójukban.
Az aláírók szerint a törvényjavaslat szándékosan homályos, emiatt az új hivatal bármilyen közéleti megnyilvánulásra ráhúzhatja majd, hogy külföldi érdekeket szolgál, és veszélyezteti Magyarország szuverenitását.
A szuverenitásvédelminek nevezett törvénycsomagot november 21-én nyújtotta be Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője az Országgyűlésnek. A javaslat szerint Szuverenitásvédelmi Hivatalt állíthatnak fel február 1-jétől, és börtönnel büntetnék, ha egy párt vagy jelölt külföldről fogad el támogatást a választási kampányban. Az önkormányzati választásokon induló szervezetek a kampányban a külföldi támogatások mellett belföldi jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezettől származó támogatást sem fogadhatnak el, és betiltják a névtelen adományokat is.
(telex.hu)