Aknák az atomerőműben, gépfegyverek a gyerekeknél - háborús hírek + ima

Kategória: Cikkek, írások Megjelent: 2023. július 26. szerda

Robbantással megölt hadifoglyok; tudatosan kinyírt gabonamegállapodás; drónkezelés és fegyverhasználat tantárgy az orosz középiskolákban; aknák az atomerőműnél - hírek + ima:

- Az ENSZ visszautasította azokat az orosz állításokat, amelyek szerint legalább 50 ukrán hadifoglyot rakéta ölt meg tavaly Donyeckben – írja a Sky News. A foglyokat egy orosz ellenőrzés alatt álló fogolytáborban tartották fogva, és egy nyilvánvaló robbanás végzett velük 2022 júliusában.
Az orosz média nem hitelesített videofelvételein a börtön kiégett maradványai és elszenesedett holttestek voltak láthatók, az orosz védelmi minisztérium szerint egy amerikai gyártmányú HIMARS-rakéta csapása volt a felelős.
Kijev azt állítja, hogy Oroszország azért hajtotta végre a robbanást, hogy elrejtse a börtönben fogva tartott ukrán foglyok bántalmazását. A fogolytáborban megsérült vagy meghalt hadifoglyok és családtagjaik megérdemlik, hogy kiderüljön az igazság, és hogy a nemzetközi jog megsértéséért felelősöket megbüntessék – mondta Volker Türk, az ENSZ emberi jogi tisztviselője.

- Az ukrán katonai hírszerzés megszerezte és honlapján közzétette kedden az isztambuli közös koordinációs központ orosz részlegének titkos jelentését, amely – a hírszerzés közlése szerint – Oroszország legfelsőbb katonai-politikai vezetése számára készült, és „a gabonamegállapodás meghiúsításának folyamatát” tartalmazta.
A jelentés szerint a központ orosz tagjai fő feladatuknak a gabonaegyezség keretében exportált ukrán gabonamennyiség lehető legnagyobb mértékű csökkentését tekintették. „Az ellenőrzések eredményei szerint 46 hajó részvételét akadályozták meg, továbbá 303 hajó mozgását 342 napra korlátozták” – áll a szövegben.
A gabonamegállapodás megzavarását célzó intézkedések a dokumentum szerint több szakaszra oszlottak. Az első szakaszban az orosz elnök kezdeményezésére felfüggesztették Oroszország részvételét tavaly október 29. és november 3. között, ami miatt a gabonaexport az októberi 4,2 millió tonnáról novemberre 2,6 millióra csökkent.
A következő lépés a hajók déli kikötőbe való beléptetésének korlátozása volt, valamint az ellenőrző csoportok létszámának csökkentése – legfeljebb két főre – és a gabonaszállítók regisztrációjának leállítása. Ez lehetővé tette az oroszok számára, hogy „hatékonyan korlátozzák az ukrán kikötőkbe tartó hajók számát, és jelentősen korlátozzák az Ukrajnából származó élelmiszerexport mennyiségét, ami ahhoz vezetett, hogy Kijev nem tudott körülbelül 20 millió tonna kivitelre szánt rakományt exportálni” – írta a hírszerzés. Hozzátették, a jelentésben az oroszok arról számolnak be, hogy az ukrán kikötőkből a legkevesebb élelmiszert – 7,8 millió tonnát – a gabonamegállapodás eddigi utolsó szakaszában exportálták, azaz 2023. március 19-től Oroszország július 17-i kilépéséig.
A hírszerzés szerint arra is figyelmet fordítottak, hogy megzavarják a gabonaszállítást, amely az ENSZ Világélelmezési Programjának keretében zajlott.

- Szeptembertől drónkezelést is taníthatnak az orosz középiskolákban - A jelentés szerint az „Életbiztonság alapjai” nevű tantárgy átdolgozott tantervében már az szerepel, hogy szeptember 1-jétől a 10.-es és 11.-es diákok a harci drónok kezelését, a gépkarabély és kézigránát használatát is elsajátítják a tanórán, valamint elsősegélynyújtást is tanulnak.
A leckék között szerepel a terepfelderítés és az is, hogyan kell hatástalanítani egy ellenséges UAV-t (pilóta nélküli légi jármű).

- Aknákat fedeztek fel a zaporizzsjai atomerőműnél - A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) szakértői gyalogsági aknákat fedeztek fel az orosz csapatok által megszállt zaporizzsjai atomerőmű telephelyének külterületén – írja a Der Spiegel.
Egy vasárnapi ellenőrzéskor a szakemberek néhány aknát találtak a létesítmény vonzáskörzetében – közölte Rafael Grossi, a NAÜ igazgatója a hatóság hétfő esti közleménye szerint. A létesítmény belső területén nem találtak aknákat.
Az erőmű a háború kitörése óta többször is tűz alá került, ami a leállítás ellenére növelte a nukleáris katasztrófa miatti nemzetközi aggodalmat.
A zaporizzsjai atomerőmű még 2022 telén került orosz megszállás alá, és azóta az oroszok pajzsként használják az erőművet az Ukrán Fegyveres Erőkkel szemben. Az ukrán ellentámadás megindulásával azonban az atomerőmű biztonsági helyzete eszkalálódott.

Meddig még Uram? Meddig tűröd még a gonoszok tombolását, az élet pusztítását? Kérünk, hatalmas erőddel állítsd le a vérontást, országpusztítást és az erőszak tombolását! Szabadíts meg minket a gonosz erők és antikrisztusi vezetők uralmától és hozd el a békét Ukrajnának, Oroszországnak és az egész világnak, mert benned bízunk! Miatyánk... Üdvözlégy... Dicsőség...

You have no rights to post comments