Főmenü
Misszió
Rólunk
Ki olvas minket?
Oldalainkat 66 vendég és 0 tag böngészi
Tarnóczi Mária: Misztika és elkötelezettség a hétköznapokban
Néhány évtizeddel ezelőtt, amikor megtértem eltöltött a Szentlélek, betöltött Isten szeretete, öröme, úgy éreztem minden nehézség legyőzhető Vele - rátaláltam -, élet lett bennem. Legszívesebben mindenkinek szerettem volna elmondani, hogy Isten téged is szeret, fogadd el Őt mert fontos vagy a számára.
Sokáig az evangelizáció ebben a formában meg is történt. Az idők folyamán a hitem alakult, csiszolódott. A béke továbbra is megmaradt bennem, ma is bízom Istenben. A világ szenvedését, az emberek fájdalmait, tévútjait, betegségüket és nyomorukat nagy fájdalommal élem át. Azt mondhatnám átalakult az evangelizálás módja, ebben nagy segítségemre van P.Henri Bouland jezsuita szerzetes, aki elvezet, arra, hogyan ismerhetem fel a másik emberben Istent az emberi nyomorúság mélységében.
A továbbiakban néhány gondolatot szeretnék megosztani Bouland atya gondolataiból, hogy felismerjük, Jézusban hinni annyit jelent, hogy Isten mindenható és teremtő voltát felismerjük egy emberben, egy látszólag közönséges emberben aki eszi és iszik. Ez a valóságos botrány mely Isten és egy ember kapcsolatából fakad, az egyik sajátossága a keresztény hitnek. A vallás egy keret egy felépítmény, ahol szertartások vannak, liturgia, dogmák, erkölcs, hierarchia sajátos szervezet. És közben nagyon is könnyű az üzenet kényegéről, emberi kapcsolataink minőségéről, egymáshoz való viszonyunk követelményeiről elfelejtkezni. A kereszténységben csak egyetlen cél van : a felebaráti szeretet. A S z e r e t e t.
A megtestesülés óta az ember Isten jelenlétének szentsége, a lélek temploma. Mt. 28, 20.: „Veletek vagyok mindennap a világ végezetéig.” A misztika elmerülés a felebarát szívében. A hit és a felebaráti szeretet dialektikus kapcsolata. Isten iránti szeretetből szeretem a felebarátomat. Éltető lélek a misztika. A misztika nem menekülés a világból, hanem elmerülés a világba. A keresztény hit ruház fel bennünket azzal a képességgel, hogy a transzcendenciát belülről fedezzük fel a szív mélységében.
A hit Isten arcának kifejtése az ember arcában.
Isten a világ bensejében működő dinamika, a világot mozgásban tartja, én csatlakozom a történelemben cselekvő Isten tevékenységéhez. Mikor megváltoztatom a világot magam is megváltozom. Bele kell élnünk magunkat Isten szándékaiba, társaivá tesz bennünket. (Ján. 15,15) Isten élő üzenete vagyok a ma embere számára.
A hit elkötelezettség, utat tör magának, életre ösztönöz bennünket. A hit mely nem cselekszik halott. A Szentírás nem pusztán kinyilatkoztatás, hanem egyszersmind Isten történelmi terve. Ha mi keresztények, el akarunk érni valamit, akkor induljunk el és változtassuk meg a világot, változtassuk meg az embereket.
Hatalmas feladat! De egyszersmind keresztényi feladat.
P. Henri Bouland Atya gondolatait megosztotta Tarnóczi Mária